Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktorski priključci

+14
tomotraktor
Dubravac
Krumpironja
serafian
ExtermoIvan
reider 1
ssucur
jozef.kc
Admin
tony5
fireman.peter
abarth
VALTER 521
tomo522
18 posters

Stranica 5 / 13. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Traktorski priključci - Page 6 Empty Re:Traktorski priključci

Postaj by Admin 04.04.14 2:45

Još jedna freza prerađena u tri točke kopčanja.

Traktorski priključci - Page 6 Img639674595
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 6 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 04.04.14 7:51

Vjerovatno je to neko prepravijo u 3t. Ima Joekiki prepravljenu ali on je stavijo na frezu inverziju zato što frezu od 700 serije koristi na 800 seriji. 
Tako da ovu zajebanciju- frezu na sliki možeš koristiti samo na seriji 700 pored toga traktor mora imati na sebi ovaj adapter kardana jednaki ko na frezi na sliki.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 6 Empty Re:Traktorski priključci

Postaj by Admin 07.04.14 20:33

Te freze su u pravilu univerazlne po domači rečeno ,može standardni kardan na četri vijka što je u pravilu po originalu ,ili prerada  u tri točke kopčanja ako se prelazi na takav tip prihvata pa da ne mijenjamo skupe priključke može i tako kako si rekao na traktor i frezu adapter klasičnog izlaznog vratila  kardan i prži , i  manji Vinković  može u mekšoj zemlji vrtit samo ako su originalni noževi ot te freze za TV naš Jozef ima takvu frezu neznam kako to njegov Vinko podnosi .

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 6 Empty Re:Traktorski priključci

Postaj by tony5 09.04.14 1:30

Prskalica za Tomo Vinkovića 200 litara kopčanje na četri vijka dvije matice nema još jer je to u fazi montiranja .

Traktorski priključci - Page 6 Image0281

Traktorski priključci - Page 6 Image0261

Traktorski priključci - Page 6 Image0241

Traktorski priključci - Page 6 Image0241

Traktorski priključci - Page 6 Image0301

Traktorski priključci - Page 6 Image0291

Pumpa je Agromehanika Kranj membranska 25 bara odlična je.
tony5
tony5
član
član

Broj postova : 286
Join date : 06.01.2014

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 6 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by jozef.kc 09.04.14 20:38

Admin je napisao/la:Te freze su u pravilu univerazlne po domači rečeno ,može standardni kardan na četri vijka što je u pravilu po originalu ,ili prerada  u tri točke kopčanja ako se prelazi na takav tip prihvata pa da ne mijenjamo skupe priključke može i tako kako si rekao na traktor i frezu adapter klasičnog izlaznog vratila  kardan i prži , i  manji Vinković  može u mekšoj zemlji vrtit samo  ako su originalni noževi ot te freze za TV  naš Jozef ima takvu frezu neznam kako to njegov Vinko podnosi .

ide,mora jadnik,ko ga pita kako mu je hehe...šalim se.da istina da je velika freza,samo ja nemam toliko noževa,na ovoj slici gore ima 8 nosača noževa a ja ih imam 6,tako da je tomici ipak malo lakše  Laughing 
jozef.kc
jozef.kc
član
član

Broj postova : 122
Join date : 13.01.2014
Lokacija : koprivnica

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 6 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 09.04.14 21:15

Kako podnosi PE 18 ovu težinu prskalice?
 Nije mu lako. Hehe, a ko ga pita kaže Jozef. Very Happy Ok, malo šale ali zaista me zanima dali vi to punite do kraja?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 6 Empty Re:Traktorski priključci

Postaj by Admin 12.04.14 23:09

Pozdrav, ha niko ga ne pita mora radit druge mu nema ,prskalicu punim 100-130.litara koliko mi treba ovisno tekučine to podnosi normalno vozi podiže samo kad nema pumpe gore namontirane,sa vremenom malo popusti hidraulika pa se malo spusti i stoji  a to je tako več dugo  podignem normalno do kraja i opet rad a i može to još tako kad je i do sada.Punu od 200.litara sam vozio samo vodu do vrta za zalijevanje i poskakuje prednji  kraj, ljulja se  treča spora sa malo  gasa  i onda ide, brže nebi išlo zaljulja se  i to po asfaltu ravnom  grbavi makadam nebi išlo 200.litara nikak. Imam tromble i felge sa gumama od nekog Seata  pa ču osovinu napravit i ko auto prikolicu vozit prskalicu  to je ipak bolje za tu litražu od 200.litara i sigurnije u radu i transportu .(krači je PE 18 od serija 400-500).

Danas došla na red i freza mijenjali se noževi ,kupljeni u Trgo-Agenciji Križevci 19,00.kuna komad uvoz Srbija Termometal carina i PDV pa još 19,00.kuna a naši doma 27,00. kako če se pokazat vidjet čemo ove godine ,evo i malo slikovito da pokažem .

Traktorski priključci - Page 6 Dsc015911

Traktorski priključci - Page 6 Dsc015951

Traktorski priključci - Page 6 Dsc015921

Traktorski priključci - Page 6 Dsc015841

Traktorski priključci - Page 6 Dsc015881

Traktorski priključci - Page 6 Dsc015891

Traktorski priključci - Page 6 Dsc016031

Traktorski priključci - Page 6 Dsc015721

Traktorski priključci - Page 6 Dsc015711

Plugić dao kovaču da  lemeše  poklepa dali je u redu to tako .

Traktorski priključci - Page 6 Dsc015611

Traktorski priključci - Page 6 Dsc015601

Traktorski priključci - Page 6 Dsc015591

Dva noža stara od freze dao kovaču da ih izravna ,iskoristit ču ih za crtalo zavarit ču ih dolje kod lemeša ili na lemeš ni sam neznam što vi mislite.Noževi na kraju freze idu samo unutra ili unutra i van stari su bili prema van okenuti pa sam automatizmom i sam tako napravio sa novim noževima a vidim sad da idu samo prema unutra kod nekih freza e sad kako idu .

Pozdrav.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 6 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by jozef.kc 13.04.14 8:42

u večini slučaja noževi se postavljaju prema unutra kod večih freza koje imaju 8 nosača noževa,al onda se na krajeve stave samo po 2 koji stoje prema unutra,tako se olakša rad traktoru jer je smanjen otpor na krajevima freze
jozef.kc
jozef.kc
član
član

Broj postova : 122
Join date : 13.01.2014
Lokacija : koprivnica

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 6 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by ExtermoIvan 13.04.14 20:18

Pozdrav prijatelji postao sam vlasnik dvobraznog pluga za mog Tomicu. plug je placen 70 eura posto ima falinku koju treba da otklonim. Navodno se previse zabada u zemlju i samim tim opterecuje traktor. E sad me zanima da li moj PE 18 moze da vuce ovo cudo? nisam ga jos probao posto je tomica u defektu pukao zupcanik trece brzine. Planiram da konacno namontiram tegove i promenim zupcanik i da probam plug i da ga dostelujem ukoliko postoji problem.
Traktorski priključci - Page 6 Fotografija0372
Traktorski priključci - Page 6 Fotografija0373
Traktorski priključci - Page 6 Fotografija0374
Traktorski priključci - Page 6 Fotografija0375
ExtermoIvan
ExtermoIvan
član
član

Broj postova : 96
Join date : 09.02.2014
Age : 37
Lokacija : Srbija, Majur

http://extermo.jubmagazin.rs

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 6 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by jozef.kc 13.04.14 21:23

Ivane izgleda da ćeš morat prerađivat ovaj dvobrazni plug,onaj koji ga je prerađivao nije to dobro napravio.tomica nemože sa njime orati.dvobrazni plug se kopča na sredinu traktora i tako moraju stajat radna tjela da ga drže u centru,ako ga pomakneš za jednu rupu ljevo ili desno bacat će te na sve strane  Laughing 
jozef.kc
jozef.kc
član
član

Broj postova : 122
Join date : 13.01.2014
Lokacija : koprivnica

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 6 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by tomo522 14.04.14 23:09

Ija mislim da je malo prevelik za tvog tomicu
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 6 Empty Re:Traktorski priključci

Postaj by Admin 15.04.14 18:14

Pozdrav ExtermoIvan oprosti vremena malo pa evo danas da ti odgovorim ,sa dvobraznim plugom neman iskustva jer sa njim nisam orao nikad a i nemam ga ,reči ču ti moje osobno iskustvo koje imam oranje sa okretačem,obrtačem jednobraznim plugom Batuje za našeg Vinka pa ti može i to pomoči jer  vidim da imaš plug prerađeni od upravo i tog pluga ,a i to nema veze jer je sve to vrlo slično  bitno je da je fino i pravilno podešen i radiče kako treba ,to što ti se zabada previše u zemlju moraš izregulirati dubinu oranja plužne daske (raonika mislim ) označio sam ti kako i još fina regulacija na onaj T vijak .

Dali Vinković ima snage za taj plug po katalogu ima e sad tip zemljišta tvrdo,mekano,sipko, vlažno tlo suho tlo sve to igra u ratarstvu mrvicu je nešto veči i teži po katalogu (postavljam sliku ) od okretača sad težina  je mala razlika i ne smeta mu ništa ali dva plužna tijela jednostavno probaj pliće oranje pa ako ide dublje onda testiraš ga jednostavno .

Ja kad orem okretačem ne kopčam ga na sredini jer je preširoka brazda i ako je cijelina jednostavno brazda se vrati nazad ne uvijek ali se vrati slabo zaorava biljne ostatke  ,ako je oranica opet preglomazna brazda i radi ukoso onda plug  kopčam ga za jednu rupu prema brazdi tu mi je najbolje brazda je još veča ali takva zemlja masna, i nema otpora velikog za Vinka e tako je kod mene za moj tip zemljišta .Kod nekog je možda nešto drugo ili drugačije opet nemora biti isto .

Evo slika mog oranja pretprošle godine ove još ništa nisam poslije blagdana samo veči malo vrt i grah i to je to .

Traktorski priključci - Page 6 Fotografija-002311

Traktorski priključci - Page 6 Fotografija-002111

Traktorski priključci - Page 6 Fotografija-002811

Ovako mi izgleda oranje kad kopčam na sredini pregruba brazda i ne sleže lijepo .

Traktorski priključci - Page 6 Fotografija-00381

E sada opet prema tipu zemljišta.

ExtermoIvan slika gdje i kako moraš podesiti plug da ti se ne zabada previše u zemlju.

Traktorski priključci - Page 6 Fotografija03731

Traktorski priključci - Page 6 Tv-223-plug1

Potrbna snaga traktora po uputstvu priručnika to opet ovisi o tipu zemljišta .

Traktorski priključci - Page 6 Potrebna-snaga-traktora-

Uputa o podešavanju pluga TV 240.

Traktorski priključci - Page 6 Untitled1

Traktorski priključci - Page 6 Plug1

Slika sa neta

Traktorski priključci - Page 6 Fotografija0630

Sad dvobrazni bi onda trebao iči na sredinu po tome,  eto neka još netko da svoje mišljenje ili iskustva još bolje, pa če ti nešto od toga pomoči svi imamo različit tip zemljišta pa i vrede druga pravila .

Pozdrav..
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 6 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by ExtermoIvan 15.04.14 21:39

Hvala na ovakvom odgovoru, sto se tice same zemlje spada u mekse rasipa se kad se ore. Naravno kad to uslovi dozvoljavaju. U svakom slucaju ja sam planirao da orem samo baste i manje povrsine za vece imam veci traktor nebi bezveze opterecavao Tomicu. Ja sam u principu i zadovoljan sa jednobraznim ali smatram da Tomica ima sasvim dovoljno snage da se igra sa ovim plugom. Imao sam dosta posla sto se tice freziranja a isto tako cu imati i dosta za oranje na jesen. Jer je Tomica dusu dao za male baste i placeve. Nece narod asov u ruke nikako. Sad sam u guzvi sa poslom ali posle praznika cu da ga nastelujem i probam kako si mi objasnio. Pre toga stavljam tegove preko su potrebni. Jos jednom hvala na iscrpnom odgovoru.
ExtermoIvan
ExtermoIvan
član
član

Broj postova : 96
Join date : 09.02.2014
Age : 37
Lokacija : Srbija, Majur

http://extermo.jubmagazin.rs

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 6 Empty Re:Traktorski priključci

Postaj by Admin 16.04.14 1:47

Nema problema samo pitaj to je forum , što više forumaša da odgovor to češ ti prije nači sebi neko povoljno riješenje koje tražiš .Ako se rasipa onda ide samo podešenost pluga odlična da on lijepo pliva za traktorom, a ne da ruje i dubina neka pliča pa i brzina je bitna to čes sam odredit,  to je za vrtove (bašte) dovoljno duboko ustvari vidjet češ sam kad probaš, samo to bez utega(tegova) nebu išlo nikako, to moraš stavit ili ništa od oranja, snage ima on ali  proklizuje lagan je on čak i kad utege (tegove)  staviš opet  ponegdje proklizava pogotovo ako je mokro.

Crtalo lemež (raonik) podešenost cijeog pluga ,širina brazde ,dubina brazde na to bi trebao pripazit i pogledat dobro  plug jer  je prerađivan da nije spigan,svinut opet neče radit dobro .Ovo su več svi vidjeli a možda netko nije pa možda mu može i pomoči.





Jedino što je Klaus morao popustiti vijke na plugu  (dolje postavim sliku) da mu ne stvara veliki otpor na volanu i bježi traktor  u stranu tako če dobiti žuljeve od volana ,plug mora imati slobodan hod lijevo i desno kod oranja tako ne stvara otpor na volanu kod upravljanja traktorom.


Traktorski priključci - Page 6 Plug-tomo-vinkovic-slika
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 6 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Krumpironja 23.04.14 19:12



 cheers cheers cheers cheers cheers


Zadnja promjena: fireman.peter; 23.04.14 22:25; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Popravak YT linka)
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 6 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 23.04.14 22:27

Dobro ti radiš sa strojima, sve pohvale. Jel imaš koji video od cjepača kojeg imaš?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 6 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Krumpironja 24.04.14 17:52











evo i ovdje da bude Wink


Zadnja promjena: fireman.peter; 24.04.14 21:55; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Popravak YT linkova)
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 6 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 24.04.14 21:57

Moram te pohvaliti, ljepo si sve poslove dokumentirao.
Zanima me za cjepač, koliko tona ima sile ovaj Krpan?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 6 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Krumpironja 24.04.14 22:03

14 tona za mene koliko god se oče Very Happy
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 6 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 24.04.14 22:12

Za vas na otoku je to dosta jak jer nemate nekih kapitalnih drveta, možda ima koji pojedini ali u večini mislim da ne. Zbog toga mislim da bi bilo suvišno imati neki još jači. 

Opet imam neki dobronamjerni komentar. Ja držim drvo sa strane kad cjepam, nikad na vrhu. Na vrhu sekira sječe a sa strane samo odgura, prste mislim.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 6 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Krumpironja 25.04.14 23:54

Da ali sa strane nemas ga za sta ulovit jer je okrugli i bježi i nije to to a gore imaš lijepo za uhvatit ga i poluga je
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 6 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Gost 09.05.14 20:55

Ima li netko dva diska od tanjurače viška da mu ne trebaju???

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 6 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by ssucur 12.05.14 20:48

Malo se radilo. scratch 
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 6 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 13.05.14 7:51

Dobra brana, široka je. A vidim da je njiva velika pa mora biti isto tako i brana.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 6 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by ssucur 13.05.14 12:40

Posijao pol hektara DTS. scratch 
Traktorski priključci - Page 6 21696834
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 6 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 13. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.